Dnia 26.11.2013 r w Przedszkolu nr 39 w Dąbrowie Górniczej odbył się V Miejski Konkurs pt. „Bajki mojego dzieciństwa”. W tym roku zadania konkursowe oparte były na twórczości pani Eweliny Orłowskiej, nauczycielki naszego przedszkola.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci oraz zapoznanie z twórczością pani Eweliny Orłowskiej. Do konkursu przystąpiło 12 przedszkoli, 4 szkoły podstawowe z oddziałami przedszkolnymi oraz Zespół Szkół. Razem 17 dąbrowskich placówek. Każdą placówkę reprezentowało jedno dziecko sześcioletnie, lub pięcioletnie wyłonione w eliminacjach wewnętrznych. Nasze przedszkole reprezentował Kamil z grupy „Żabki”. Konkurs oceniała niezależna komisja.

I miejsce zajęła reprezentantka z Przedszkola nr 10, II miejsce przypadło uczestnikowi ze Szkoły Podstawowej nr 26, a III miejsce ex aequo zdobyli przedstawiciele z Przedszkola nr 39
i Przedszkola nr 34.

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody. Cele zostały osiągnięte, przedszkolaki wykazały się dużą znajomością wierszy poetki. Konkurs został zorganizowany przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną - Filia nr 18 w Dąbrowie Górniczej.