Dnia 25.11.2014 r w naszym przedszkolu odbył się VI Miejski Konkurs pt. „Bajki mojego dzieciństwa”. W tym roku zadania konkursowe oparte były na twórczości pani Agnieszki Frączek.

Celem konkursu było przybliżenie dzieciom twórczości polskiej poetki oraz dostarczanie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych.

Do konkursu przystąpiło 19 przedszkoli, 5 szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi oraz Zespół Szkół. Razem 25 dąbrowskich placówek. Każdą placówkę reprezentowało jedno dziecko sześcioletnie, lub pięcioletnie wyłonione w eliminacjach wewnętrznych. Nasze przedszkole reprezentował Sławek z grupy „Pszczółki”. Konkurs oceniała niezależna komisja.

W tym roku poziom wiedzy był bardzo wyrównany i dużo dzieci otrzymało maksymalną liczbę punktów, dlatego komisja konkursowa zdecydowała, że wszystkie dzieci dostaną I miejsce, dyplomy oraz drobne upominki w postaci książeczek.