Dnia 11.04.2013 dzieci 6- letnie z grupy „Motylki” z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi zaprezentowały swoim kolegom i koleżankom montaż słowno- muzyczny pt. „Kochamy Świat”.

Honorowymi gośćmi byli: MARIA Z. PULINOWA - profesor Uniwersytetu Śląskiego, doktor habilitowany - Wydział Nauk o Ziemi w Sosnowcu, ALEKSANDRA BARNOWSKA-PAŁYS - inspektor Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej, DOROTA NIEZNANOWSKA-GAWLIK - prezes Nauczycielskiego Klubu Literacko - Artystycznego Zarządu Oddziału ZNP w Sosnowcu, honorowy członek Społecznego Komitetu Dni Ziemi w Sosnowcu, dzieci z Przedszkola ze Strzemieszyc.

W montażu słowno- muzycznym „Kochamy świat” dzieci przepięknie śpiewały piosenki o Ziemi- naszej planecie oraz recytowały wiersze, których autorką jest wychowawczyni grupy Ewelina Orłowska. Poprzez swój występ dzieci zachęcały do ekologicznego trybu życia oraz zwracały uwagę, że o naszą planetę musimy dbać niezależnie od tego kim jesteśmy i ile mamy lat.