Dzień 25 kwietnia 2013r. to w naszym Przedszkolu "Dzień Zdrowia". Już po raz drugi obchodzimy Dzień Zdrowia w kwietniu w ramach Programu Profilaktycznego "Zdrowo, bezpiecznie, wesoło", którego celem jest poszerzanie wiedzy i promowanie zdrowego stylu życia wśród rodzin dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 39. Od samego rana w ogrodzie przedszkolnym odbywały się gry i zabawy ruchowe, w których uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Następnie dzieci z grup "Stokrotki", "Biedronki", "Muchomorki" przygotowały surówki wg przepisów naszych pań kucharek przeznaczone do degustacji na spotkaniu z rodzicami. O godz. 15.00 odbył się występ dzieci wprowadzajacy rodziców w tematykę spotkania "Dbamy  zdrowie". Następnie odbył się wykład i warsztaty prowadzone przez przedstawicieli Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach pt."Godzina ze zdrowiem". Uwieńczeniem dnia była degustacja surówek i sałatek przygotowanych przez dzieci.