Dzień drzewa wymyślił w 1872 roku w USA znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”. Idea ta spotkała się szerokim odzewem. W Polsce Dzień Drzewa odbywa się od około 2002 r w dniu 10 października. Jest organizowany przez stowarzyszenia ekologiczne, szkoły i nadleśnictwa. W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew, oraz towarzyszy jej program edukacji ekologicznej.

Dn.11.10.2016r. dzieci z naszego przedszkola obchodziły Dzień Drzewa. Na uroczystość przybył Pan Podleśniczy Damian Kurlej z leśnictwa Ząbkowice.

Na początku wystąpiły dzieci z grupy „Stokrotki” w montażu słowno- muzycznym pt. „Las”. Następnie dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowiadania Pana Podleśniczego na temat swojej pracy, zwierząt żyjących w lesie, ich ochrony oraz właściwego zachowania podczas kontaktu z otaczającą nas przyrodą. Nasze przedszkole dostało również prezent – mały świerk, który został posadzony w naszym ogrodzie.