Dnia 27.11.2012 o godzinie 10.00 w Przedszkolu nr 39 odbył się konkurs miejski pt.: "Bajki mojego dzieciństwa". Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci, zapoznanie z twórczością Wandy Chotomskiej, kształtowanie postaw i rozumienia wartości uniwersalnych oraz popularyzację literatury dziecięcej.
Do konkursu przygotowanego we współpracy z Biblioteką Miejską - filia nr 18 przystąpiło 20 przedszkoli, 4 szkoły podstawowe z oddziałami przedszkolnymi oraz Pierwsze Prywatne Przyjazne Przedszkole. Konkurs oceniała niezależna komisja.
I miejsce wspólnie zajęły dziewczynki z oddziału przedszkolnego przy Szkołach Podstawowych nr 5 i 23, II miejsce zajął reprezentant z Przedszkola nr 34, a III miejsce przypadło dzieciom z Przedszkola nr 14, 33, 36 oraz Pierwszemu Prywatnemu Przyjaznemu Przedszkolu. Część artystyczną przygotowały 5 i 6 - latki z Przedszkola nr 39. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody i dyplomy.