10 listopada w naszej grupie gościliśmy ratowników medycznych rodziców naszej koleżanki Zosi. W trakcie zajęć dzieci miały okazję nauczyć się  jak w prawidłowy sposób wzywać służby ratownicze, w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe oraz  jak odpowiedzialna i ważna jest  praca ratowników. Dzieci utrwaliły sobie numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się, w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką.

Nasi goście opowiedzieli i pokazali  podstawowe zasady udzielania  pomocy. Przedszkolaki mogły zobaczyć również  wyposażenie torby medycznej. Największą frajdę sprawiło jednak bandażowanie ręki, dzięki czemu wszyscy mogli poczuć się jak prawdziwi ratownicy.                                            Dzięki takiemu spotkaniu dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.